Burián Katalin a 24. helyen végzett Kazanyban

Vissza a címlapra

Göbölyös Gábor, az MTI különtudósítója jelenti Kazanyból - Hosszú Katinka 200 méter háton a legjobb időeredménnyel biztosította helyét a délutáni folytatásban a kazanyi vizes világbajnokság úszóversenyeinek pénteki napján. A kecskeméti Burián Katalin - Törös Károly tanítványa - a futamban 2:12.96 másodperccel a kilencedik lett, az összesítésben pedig a 24. helyen végzett.

A délelőtti előfutamokban a magyarok közül elsőként Takács Krisztián lépett a rajtkőre. A 29 éves sprinter kedvenc számában, 50 méter gyorson indult, és 22.21 másodperces idővel összesítésben a nyolcadik helyen jutott az elődöntőbe.

Takács a futamot követően elmondta, ahogyan tervezte, sikerült is egy levegővételre végig úsznia a távot, s ugyan szokásához híven átlagosan rajtolt csak, a fal a végén jó jött ki neki, amely megnyugtató számára. Hozzátette, még kicsit érződött a mezőnyön az "álmosság", így a folytatásban várhatóan mindenki gyorsul majd.

Őt a 18 esztendős Szilágyi Liliána követte volna, de a 200 méter pillangó hetedik helyezettje rosszul érezte magát, így 50 méteren végül nem állt rajthoz.

Női 200 méter háton Hosszú Katinka és Burián Katalin ugyanabban a futamban indult. A Kazanyban 200 méter vegyesen hétfőn világcsúccsal aranyérmes Hosszúnak kimondott célja, hogy megdöntse Egerszegi Krisztina 1991. augusztus 25. óta fennálló 2:06.62 másodperces országos csúcsát, amely 2008 februárjáig világrekordként élt. Ehhez már az előfutamban közel került, ugyanis 2.07.17 perces ideje pályafutása második legjobbja.

Hosszú a célba érkezést követően elmondta, teljesítette tervét, jót tett neki a csütörtöki pihenés, és bőven maradt még benne tartalék a délutáni elődöntőre. Hosszú összesítésben több mint fél másodperccel előzte meg a második, címvédő és világcsúcstartó amerikai Missy Franklint.

A futamban Burián Katalin 2:12.96 másodperccel a kilencedik lett, s összesítésben a 24. helyen végzett.