Bács-Kiskun a mi megyénk – Bemutatkozott a Kecskeméti Járás

Vissza a címlapra

Folytatódott a járásokat bemutató „Bács-Kiskun a mi megyénk" rendezvénysorozat Kecskeméten. Ezúttal szűkebb hazánk, a Kecskeméti Járás vendégeskedett a megyeháza előtt 2017. szeptember 8-án, pénteken.

A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat és konzorciumi partnerei a TOP-5.1.1-15-BK1-2016-00001 azonosítószámú, „Együttműködés a helyben foglalkoztatásért - Bács-Kiskun megyei foglalkoztatási- és gazdaságfejlesztési együttműködés" című projekt keretében hosszú távú képzési és foglalkoztatási programot indítottak el a megyében európai uniós támogatással. Az elérhető 2,5 milliárd forintos vissza nem térítendő forrás segítségével - melynek keretében a tervek szerint 1619 fő vesz majd részt a munkaerő-piaci programokban - 2021. június 30-ig képzési és foglalkoztatási programok valósulnak meg.

A Megyei Önkormányzat - a projekthez kapcsolódóan - a tavalyi évben elindította „Bács-Kiskun a mi megyénk" című rendezvénysorozatát, melynek keretében minden alkalommal a megye egy-egy járása mutatkozik be. Ismerteti turisztikai látnivalóit, épített és kulturális örökségét, illetve kínálja a térség gazdáinak termékeit és a kézművesek munkáit. A mai napon a Kecskeméti Járás vendégeskedett a megyei önkormányzat előtti téren. A programot - melyet Rausch Sándor, a megyei közgyűlés alelnöke nyitott meg - megtisztelték jelenlétükkel a járáshoz tartozó települések polgármesterei is.

A felállított sátrakban megtekinthettük a települések értéktárba bekerült értékeit és közelről is megismerkedhettünk a különféle ősi mesterségekkel, mint például a fafaragással, a fazekassággal és a bőrművességgel. Képzeletben bejárhattuk a Jakabszállási Magyarkertet és a térség más turisztikai célpontjait.

A kiállítók gasztronómiai kínálói között kézműves sajtokat, mézet, pálinkát, bort, mustot, péksüteményt, laskagomba-készítményeket, szörpöket, lekvárokat és helyi termelők napérlelte őszi gyümölcseit lehetett kóstolni. Amíg vendégeink a Kecskeméti Járás értékeiben, szépségeiben gyönyörködtek, a bográcsokban lecsó és gulyásleves rotyogott, melyet ebédre kínáltak az ügyes kezű szakácsok. A kisebbek mézeskalács-festéssel, kukorica-morzsolással, madáretető- és bőrkarkötő készítéssel múlathatták az időt. A helvéciai Wéber Ede Általános Iskola gyermekei kiskunsági gyermektáncokat, a ballószögi Hagyományőrző Népdalkör pedig népdalokat adott elő. A színes és mozgalmas napot lélekzengető citera és tárogató dallamokkal festettük alá.