A bajnoki nyitányt két ponttal abszolválták a kecskeméti férfi kézisek

Vissza a címlapra

Az első bajnoki hétvégén szabadnaposak voltak a hírös városiak, így nagy várakozás előzte meg részükről az ózdi túrát. A Mizse KC elleni Magyar Kupa-győzelem már sejtette, hogy jó formában vannak Ocsovai Zsolt tanítványai, és ezt a borsodiak ellen is átmentették.

Az első játékrészt gyengén kezdték a kecskemétiek, ám aztán sikerült feljavulniuk, majd a 22. percben egyenlítettek is Missék, 11-11. Horváth Andor és Burik góljai már a vezetést jelentették a KTE-nek, ám túlpörgött az utolsó percekre a társaság, és ez a hév most inkább pontatlanságot szült, így a hazaiak vissza tudták ragadni az előnyt magukhoz. 14-13-mal mentek szünetre az együttesek.

A fordulást követően fej-fej mellett haladtak eleinte a felek, majd a 40. perc környékén újra sikerült fordítania a hírös városiaknak. Az 1-2 gólos előnyt nem is engedték ki a kezük közül, egészen két perccel a végéig, akkor 26-26-nál érte be őket az Ózd. A hajrát azonban rendkívül jól vette a Kecskemét, és harciasan küzdve zsebelték be az értékes két egységet, 26-28.

Ocsovai Zsolt vezetőedző értékelése:

- Nagy gratuláció a fiúknak, igazán értékes két pontot sikerült szereznünk ma Ózdon. Sajnos a meccs ritmusát a játékvezetők nem tudták felvenni, olyan érzésem volt, hogy olykor 9 ember ellen kellett játszanunk. Sikerült a kritikus pillanatokban azonban igazi csapatként küzdenünk, és ez meghozta a győzelmet számunkra. Természetesen sok van még a bajnokságból, nem dőlhetünk hátra, de ez a start mindenképpen jó alapot adhat a jövőt illetően!

Ózdi KC - KTE-automatika.hu 26-28 (14-13)

Kecskemét gsz.: Horváth A. 4, Petrik-Varga 4, Mazák 1 , Miss 6, Bujdosó 1, Burik 1, Tass 4, Kátai 6, Szamos 1.